Zaczynamy...

Pasieka "Maja" jest pasieką wędrowną. Składa się z około 100 uli. Część uli - 52 szt. znajdują się w na specjalnej platformie - pawilonie. Reszta uli pojedynczo na toczku. Właściciel posiada również pojedyncze egzemplarze uli o bardzo ciekawych kształtach między innymi w kształcie beczki, chatki góralskiej, młyna, wiatraka, kłody. ule o ciekawych kształtach Wszystkie te "nietypowe" ule są w pełni użytkowe. Stanowią bardzo ładny element dekoracyjny gospodarstwa - są podziwiane nie tylko przez miejscowych ale osoby przyjezdne, wycieczki oraz w trakcie wystaw organizowanych przez pszczelarzy - gdzie są eksponowane.

Pasieka "Maja" oferuje swoim klientom miód różnego gatunku: gryczany, rzepakoway, akacjowy, lipowy i wrzosowy, a także kremowany. Pełna oferta miodów i nie tylko tutaj.

wyroby, ozdoby woskoweOprócz sprzedaży miodu właściciel pasieki produkuje świece z wosku pszczelego. Różnorodność kształtów i wzorów jest przeogromna. Dominują świece w kształcie zwierzątek o różnych wielkościach, modele okolicznościowe np.: choinka, świeca z wzorami dzwonów, uli słomianych, itp.

W latach 1997 i 1998 pan Stanisław był laureatem konkursów na "Wzorową pasiekę województwa legnickiego" a w 2000 roku pasieka zdobyła 1 miejsce "Wzorowej pasieki województwa dolnośląskiego" Okolicznościowe dyplomy..

Pan Stanisław RekutPan Stanisław Rekut działa również społecznie - należy do Gminnego KOła Pszczelarzy w Przemkowie gdzie pełnie funkcję sekretarza koła, do Związku Pszczelarzy Ziemi Legnickiej, gdzie także jest sekretarzem. Pasieka działą również w ramach Grupy Partnerskiej " Wrzosowa Kraina", której celem jest wspieranie lokalnych działań na rzecz promocji wschodniej części Borów Dolnośląskich.