This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Zaczynamy...

Pasieka "Maja" jest pasieką wędrowną. Składa się z około 100 uli. Część uli - 52 szt. znajdują się w na specjalnej platformie - pawilonie. Reszta uli pojedynczo na toczku. Właściciel posiada również pojedyncze egzemplarze uli o bardzo ciekawych kształtach między innymi w kształcie beczki, chatki góralskiej, młyna, wiatraka, kłody. ule o ciekawych kształtach Wszystkie te "nietypowe" ule są w pełni użytkowe. Stanowią bardzo ładny element dekoracyjny gospodarstwa - są podziwiane nie tylko przez miejscowych ale osoby przyjezdne, wycieczki oraz w trakcie wystaw organizowanych przez pszczelarzy - gdzie są eksponowane.

Pasieka "Maja" oferuje swoim klientom miód różnego gatunku: gryczany, rzepakoway, akacjowy, lipowy i wrzosowy, a także kremowany. Pełna oferta miodów i nie tylko tutaj.

wyroby, ozdoby woskoweOprócz sprzedaży miodu właściciel pasieki produkuje świece z wosku pszczelego. Różnorodność kształtów i wzorów jest przeogromna. Dominują świece w kształcie zwierzątek o różnych wielkościach, modele okolicznościowe np.: choinka, świeca z wzorami dzwonów, uli słomianych, itp.

W latach 1997 i 1998 pan Stanisław był laureatem konkursów na "Wzorową pasiekę województwa legnickiego" a w 2000 roku pasieka zdobyła 1 miejsce "Wzorowej pasieki województwa dolnośląskiego" Okolicznościowe dyplomy..

Pan Stanisław RekutPan Stanisław Rekut działa również społecznie - należy do Gminnego KOła Pszczelarzy w Przemkowie gdzie pełnie funkcję sekretarza koła, do Związku Pszczelarzy Ziemi Legnickiej, gdzie także jest sekretarzem. Pasieka działą również w ramach Grupy Partnerskiej " Wrzosowa Kraina", której celem jest wspieranie lokalnych działań na rzecz promocji wschodniej części Borów Dolnośląskich.